Sepetiniz
0

Sepetiniz boş

Alışverişe devam
ONLINE DIYET NEDIR?

ONLINE DIYET NEDIR?

Diyette Yeni Yaklaşım ''Diyetisyen Gerçek Reçete Sanal''

Günümüzde, insan yaşamının her alanında hız kazanan online internet kullanımı, etkilerini özellikle sağlık sektöründe gösteriyor.

Amerika'da 18-60 yaş arası 91 sağlıklı ve hafif kilolu birey ile yapılan bir çalışmada; takip sistemi olan online kilo verme programlarının kilo vermeyi kolaylaştırdığı, kalıcı davranış değişikliği sağladığı ve kişinin kendi kendini kontrol etme yeteneğini geliştirdiği ortaya konmuştur.  

İnteraktif bir sistem olarak online diyeti Türkiye de ve Dünyada 10 yıldan fazla süredir yürütüyorum. Türkiye’de ilk kez takipli online diyet sistemini de geliştirdik. www.takiplionlinediyet.com sitemizdeki tüm programlar işten, çocuklardan ya da ev yaşantısından kendine vakit ayıramayan kişilerin yaşamını kolaylaştıracak profesyonel ve sağlıklı bir diyet hizmetidir. Diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlara ya da yurt dışında beslenme alışkanlıklarına uygun diyet listeleri elde edemeyenler için kaçırılmayacak bir fırsat.  Düşünün ki; bilgisayarın diğer ucundan bu konuda uzman kişiler size; doğru besinleri anlatıyor ve size en uygun listeyi hazırlayıp gönderiyor,sonrasında da her an sorularınıza cevap veriyor. Zaman kaybının önüne geçmesi, kişinin diyetisyenine ihtiyaç duyduğu anda ulaşabilmesi, yüz yüze görüşmenin ve herkesin içinde tartılmanın verdiği psikolojik baskının yaşanmaması, bireyin diyetini yaparken; kendi kendini kontrol etme yeteneğini geliştirmesi, e-mail ile iletişimin kolaylığı, yüksek motivasyon, metropol insanının hızına ayak uydurması online diyetin en önemli avantajları. 20 yıllık tecrübem ışığında geliştirdiğim takipli online diyet sistemi; ile Türkiye ve Dünyadan yüzlerce danışanıma ekibim ile diyet hazırlıyorum ve sonucunda karşılaştığımız diyet başarıları da heyecan verici...

Online Diyeti uygulayanlar ne düşünüyor?

Begül E.

Almanya’da diyetisyene gidiyordum aslında, ancak 2 ay sonra randevularımı aksatmaya başladım, motivasyonum düştü, işim ve okuldan fırsat bulamadım. Günümün büyük bölümünü bilgisayar başında geçirirken diyeti de bilgisayardan yapmaya karar verdim.  Özellikle listelerin değişiyor olması ve diyetisyen desteği sağladığını öğrendikten sonra online diyet daha kolay ve eğlenceli olacaktır diye düşünerek başladım. Sonuç beni sandığımdan da mutlu etti.

Fatma A.

Online diyeti başta hiç düşünmüyordum. Başlamadan 4 ay önce diyetisyene giderek zayıfladım, sonrasında ise kilo vermem durdu ve devam edemediğim için almaya başladım. Sürekli diyetisyene gidebilecek vaktim yok, hafta sonu dahil çalışıyorum. Online diyete biraz çekinerek ve kararsız başladım. Ama kendimi kontrol etmenin beni mutlu ettiğini gördüm, tartıdaki sonuç aslında bize bağlı. Diyete ne kadar uyduğumuzla her hafta bununla yüz yüze geldiğimi görünce diyetime sıkı sarıldım ve online diyetisyenim sayesinde kilo vermeye devam ediyorum.