Sepetiniz
0

Sepetiniz boş

Alışverişe devam

Ekibimiz

75

Uzm. Dyt. FERİN BATMAN

Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin Tıp Fakültesi, Halk Sağlığı dalında bilim uzmanlığı yaptı. 

Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF in araştırmalarına katıldı. Ankara da ki Amerikan Hava kuvvetleri Birliğinde, Beslenme Servisi yöneticisi ve Diyetisyen olarak çalışırken, değişik ülkelerdeki, Yemek ve Servis Eğitim Merkezlerinde, Fransız şef ler tarafından verilen "Profesyoneller için ileri düzey yemek yapımı, dünya mutfakları ve servis teknikleri kursları” na katıldı. İngiltere’de çiğ beslenme ve detoks programları üzerine eğitim aldı ve workshop lara katıldı. 

Sağlıklı beslenme temeline dayanan "Türk Yemekleriyle Diyet” isimli bir sağlıklı zayıflama kitabı, "Düşük Kalorili Pratik Tarifler” isimli bir yemek kitabı, şeker hastaları için "Diyabet Mutfağı" ve şehir insanına sağlıklı beslenme ve zayıflama önerileri veren "Metropol Diyeti” adlı kitapları bulunmaktadır. Digiturk de yayınlanan "A-Ferin" isimli kendi programını hazırlayıp sunmuş, TRT Okul "Hayat İşte” programında her hafta uzman konuk olarak yer almıştır. Sağlık ve beslenme alanındaki kongre ve seminerlere katılmakta, hazırlayıp sunduğu televizyon programları ve beslenme konusunda röportajlarla yazılı ve görsel medyada yer almaktadır. Hürriyet Avrupa" da köşe yazarıdır. Beslenme ve diyet konusunda danışmanlık çalışmalarını kurucusu olduğu "DiyetLab" merkezinde sürdürmektedir. 

Uzman diyetisyenlerden oluşan ekibi ile oteller, spor ve sağlık merkezleri ile ortak çalışmalar yapmakta, diyet menüler, sporcu menüleri, eğitim ve detoks gibi programlar hazırlamakta, gıda firmalarına tarifeler geliştirmektedir. Türkiye'de ‘diyet e-kitap’ ve 'online diyet' sistemini ilk uygulayan kişidir. twitter: diyetisyenferin instagram: ferinbatman

Uzm. Dyt. BÜŞRA TOTAN

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde üniversite hayatına başladı. 

Eğitiminin üçüncü yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümüne başladı. 4 Haziran 2012’ de Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden fakülte ve bölüm 3. olarak mezun oldu. Gazi Üniversitesinde Diyetetik alanında yüksek lisansını; polikistik over sendromu, metabolik sendrom ve D vitamini ile beslenme ilişkisinin incelemesini yaptığı tezi ile tamamladı, uzman ünvanını almaya hak kazandı. 

Şu anda aynı üniversitede doktora çalışmasına aralıklı oruç diyetleri, kronik inflamasyon ve antiaging beslenme üzerine tez aşamasında devam etmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. 2011-2012 döneminde; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çocuk Hastanesinde beslenme tedavisi ve enteral-parenteral beslenme uygulamaları stajı, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde onkolojik hastalıklarda beslenme tedavisi, diyet poliklinik stajı ve genel cerrahi servisinde beslenme uygulamaları stajı, Yüksek İhtisas Hastanesinde poliklinik stajı, İbni Sina Hastanesinde TPN ve enteral beslenme uygulamaları stajı, TC cumhurbaşkanlığı toplu beslenme sistemleri stajlarını başarı ile tamamladı. 

 Sağlık ve beslenme alanındaki kongre ve seminerlere katılmakta, beslenme konusunda makale ve röportajlarla yazılı ve görsel medyada yer almaktadır. Türkiye Futbol Federeasyonu Futbolcu diyetisyeni, Sporcu diyetisyeni, onkoloji diyetisyeni ve kardiyoloji diyetisyeni sertifikaları bulunmaktadır. 

Diyet LAB da bireysel ve kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerini ve online diyet programlarını 9 yılı aşkın süredir yürütmektedir. 

Uzmanlık Alanları

Obezite ve kilo kontrolü Çocuklarda beslenme ve kilo kontrolü Hamilelik ve emzirme döneminde beslenme ve kilo kontrolü Hastalıklarda diyet tedavisi Polikistik over sendromu ve diyet tedavisi Diyabet ve diyet tedavisi, karbonhidrat sayımı Menü planlama Beslenme Eğitimi Sporcu Beslenmesi Futbolcu Beslemesi

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmetleri

Sheraton Hotel-Core Fitness: Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Before & After Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi: Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Sportif Yaşam Kulubü: Beslenme ve Diyet Danışmanlığı (2013-2014) Boylam Psikiyatri Hastanesi- Beslenme ve Diyet Danışmanlığı/Menü yönetimi (2012-2013) Migros Ticaret AŞ: Money Dünyam Sağlıklı Beslenme Paket Programları planlama ve yürütme hizmeti 

KATILDIĞI KONFERANS VE SEMİNERLER

7.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi-2010 8.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi-2012 9. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi-2014 2. Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu- 2012 3.Ulusal Sağlıklı Yaşam Sempozyumu-2013 Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Günleri-3. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu-2011 Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Günleri-3. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu-2013 

SERTİFİKALAR

Onkoloji Diyetisyenliği-2012 Kardiyoloji Diyetisyenliği-2013 Spor Diyetisyenliği-2014 Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Takımı Diyetisyeni -2014 Twitter: dytbusratotan İnstagram: dytbusratotan İletişim: busratotan@hotmail.com