Sepetiniz
0

Sepetiniz boş

Alışverişe devam
DÜZ KARIN DİYETİ

DÜZ KARIN DİYETİ

"Flat Belly”, "Belly Diet” vb. gibi değişik isimlerle anılan bu diyet programı, geçtiğimiz yıllarda Amerika ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülke de  oldukça ilgi gördü ve binlerce kişi tarafından uygulandı. İşe yaradığı görülünce de bu sene daha değişik versiyonları uygulanmaya başlandı. 
 
Bu programda hedef özellikle karın bölgesini düzleştirmek ve inceltmek.
Programı uygularken tarifini vereceğimiz suyu düzenli olarak içmeniz gerekiyor. Bu su vücudun asit baz dengesini düzeltiyor ve metabolizmayı hızlandırırken sindirim sisteminin de düzgün çalışmasını sağlıyor.
KURAL 1: Program boyunca tuz ve yüksek tuz içeren yiyecekler, tuzlu çeşnilerden kaçınılması gerekiyor. Tuz ve sodyum içerikli besinler ne kadar çok tüketilirse vücut o kadar çok su tutar.
KURAL 2: Karbonhidratlar en aza indiriliyor. 1 gram karbonhidrat yanında 3 gram su ile birlikte depolanır. Eğer maraton koşmuyorsanız, aşırı karbonhidrat tüketimine vücudun ihtiyacı yoktur ve fazlası yağ olarak yapışıp kalır.
KURAL 3: Program boyunca yediğiniz sebzelerin mutlaka haşlanarak pişirilmesine dikkat ediyorsunuz. Kurutulmuş ya da tatlandırılmış çiğ besinler yerine haşlanmışları tercih edilecek. 
KURAL 4: Baklagiller, karnabahar, brokoli, pırasa, soğanlar, lahanagiller gaz yapmayı kolaylaştırdığından tüketimimi en azda olmalı. Hafta da 2 kez i geçmemeli.
KURAL 5: Sakız çiğnemek karnı şişiren bir diğer nedendir. Program boyunca sakız da çiğnenmeyecek.
KURAL 6: Program süresinde şekerler, yüksek karbonhidratlar yağda kızartılan yiyecekler yenmiyor. Zeytin, fındık, avokado, yağlı tohumlar gibi besinlerle besleniliyor.
KURAL 7: Baharatlar serbest, çünkü bunlar mide asitlerinin atılmasını sağlarlar ve metabolizmayı hızlandırırlar. Asitli içecekleri ve siyah çay ile kahveyi de bir kenara atıyorsunuz ve danışanlarımızın "Ferin’in zayıflatan suyu” dedikleri, kendi hazırladığınız suyu içiyorsunuz.
 
 Bu 7 kurala ilave olarak yaşam tarzınızda yapacağınız bazı değişikler de hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır;
 
✅Gideceğiniz yerlere yürümek için bahane yaratın !
✅Sevdiğiniz yemeklerin düşük kalorili versiyonlarını deneyin !
✅Günde 1 adet greyfurt yemek vücut yağlarıyla savasmanıza yardımcı olur.
✅Besinlerinizi mavi renkli tabakta yemeyi deneyin ! Böylece daha çok yeme isteğiniz azalabilir!
✅Gün içinde ihtiyacınız olan kalorilerin çoğunu öğleden önce almaya çalışın ! Yani doyurucu bir sabah kahvaltısı yapın ! Bu şekilde öğleden sonraki öğünlere yüklenmemiş olursunuz.
✅Evinizde kuru meyveleri bulundurun ! Gün boyu doğru miktarlarda tüketin !
✅Yemeğinizi yedikten hemen sonra dişlerinizi fırçalarsanız yatmadan evvel tekrar yeme isteğiniz azalacaktır !
✅Motive olmak için öncesi /sonrası fotoğrafları çekin !
✅Yüksek kalori içeren hazır meyve suyu,şekerli limonata,meyveli soda, süt tozlu kahveler, şuruplu içecekler gibi içecekleri tüketmeye son verin !
FERİN’ İN ZAYIFLATAN SUYU”  tarifi 
7-8 bardak su,1 fincan yeşil çay, önceden demlenip hazırlanmış,
1 orta boy salatalık, yıkanmış, alaca soyulup, ince dilimlenmiş 
2-3 dilim doğranmış taze zencefil veya 1 çay kaşığı rendelenmiş olabilir.
1 limon, yıkanmış, kabuklu olarak, ince dilimlenmiş 
1 küçük elma, yıkanmış, kabuklu olarak dilimlenmiş 
5-6 sap taze nane veya 1 tutam kuru nane
Tarçın sevenler 1-2 kabuk tarçın ekleyebilirler.
Tüm malzemeleri karıştırıyor ve bir gece buzdolabında dinlendirdikten sonra tüm sürahiyi ara ara içerek bir günde bitiriyorsunuz.